Proponujemy zapisanie projektu w formacie PDF w standardzie gdzie fonty są zamienione na krzywe (PDFx/1a:2001) Przyjmujemy też pliki EPS, PS, TIFF, JPG, AI najlepiej zapisane w wersji CS5
Wymagana jest kolorystyka trybu CMYK. Jeżeli w plikach występują inne tryby kolorów, np. RGB, Pantone, to prosimy o przekonwertowane ich na CMYK, zgodnie z tablicą konwersji ISO euroscale coated lub uncoated.
Wymiar netto po obcięciu pliku powinny być zgodny ze zleceniem, a wymiar brutto powinien obejmować dodatkowo spady po 3 mm z każdej strony np. ulotka o wymiarze docelowym po obcięciu 90x50 mm powinna być przygotowana w formacie brutto ze spadami 96x56 mm.
Na spadach winny znajdować się wszystkie elementy publikacji, które dochodzą do krawędzi bocznych jak tła, zdjęcia, linie. Spady zostaną odcięte od publikacji, więc nie należy na nich umieszczać istotnych merytorycznie treści.
Ze względu na dopuszczalną tolerancję procesu cięcia, istotne elementy publikacji takie jak teksty, logo, tytuły czy hasła reklamowe powinny być umieszczone w odległości min. 3 mm od krawędzi cięcia.
Awers i rewers może znajdować się w jednym pliku produkcyjnym jako pdf dwustronicowy bądź w dwu osobnych plikach.
Tekst w kolorze czarnym winien składać się wyłącznie ze 100% koloru black i mieć włączony nadruk – overprint.
Wszystkie elementy w kontrze winny mieć wyłączony nadruk - zadany knockout. W przeciwnym wypadku, mimo iż będą one widoczne na ekranie komputera, w druku się nie ujawnią.
Wszystkie fonty użyte w pracy powinny być zamienione na krzywe.
Rozdzielczość bitmap winna wynosić od 220 do 300 DPI.
W wypadku publikacji lakierowanych miejscowo, do pracy należy dołączyć maskę na lakier, jako osobny plik w kolorze black 100%.